Iznos povrata za fiskalnu blagajnu za 2015 godinu

Upravljamo trgovinom u kojoj se promet evidentira pomoću blagajne. Vrlo često kupci žele kupiti za kupljenu robu u stranoj valuti, obično u eurima. Je li evidencija u financijskoj svoti daleko valute?

U odnosu na čl. 111 par. 3a Zakona o porezu na dodanu vrijednost, vođenje evidencije putem blagajne, obveznici PDV-a dužni su postupati po fiskalnom računu ili računu s neke prodaje, kao i upravljati tiskanim dokumentom kupcu.

U stavku 10. 1. točka 14. Pravilnika o tehničkim uvjetima, također u § 8 st. 1 točke 14 Pravilnika o blagajni, koja uključuje podatke koje treba pogledati na fiskalnom računu, nužno moramo označiti valutu u kojoj je prodaja evidentirana, barem za cjelokupni iznos bruto prodaje.

Glavni kriteriji i tehnički uvjeti koje moraju ispuniti registarske blagajne evidentiraju se iako u odjeljku 2. Uredbe o tehničkim uvjetima.

Da, u načelu § 14, st. 1. ovog zakona, program prodaje u trgovini treba, između ostalog, imati funkcija: omogućiti poreznom obvezniku da promijeni naziv valute u kojoj se bilježi prodaja, tj. njezina kratica, te unaprijed programira danu promjenu unosom vremena i vremena promjene; štedeći trenutak i vrijeme početka vođenja evidencije prodaje u različitim valutama u fiskalnoj misli, kao i pretvaranje zbroja bruto prodajnog iznosa u stranu valutu, rezultat konverzije zajedno s troškom i namirenjem plaćanja mora biti fiksiran na fiskalnom računu nakon fiskalnog logotipa s logom valute ; pretvorba se mora obaviti s osjetljivošću od najmanje šest decimalnih mjesta, a rezultat konverzije mora se zaokružiti na dva decimalna mjesta.

Za označavanje skraćenice naziva strane valute koristi se oznaka koju koristi Vaša banka Poljske.

Dakle, ako porezni obveznik ima ideju da proda materijale u svijesti potrošača koji plaćaju cijenu u stranim valutama, to u načelu mora imati fiskalnu blagajnu, s vrijednošću koja će omogućiti konverziju tečaja.

Iz obrazaca koji su rekonstruirani u pitanju može se zaključiti da se plaćanje za kupljene proizvode obavlja u eurima, pri čemu će vrijednost predmeta biti izražena zlotima. PDV propisi ne reguliraju pitanje kojega deviznog tečaja moramo dopustiti za konverziju iznosa zlota u euro.